معیار های کیفیتی چاپ فاکتور در چاپخانه ها

در این بخش از مطلب به معیار های کیفیت چاپ فاکتور میپردازیم که این امر برای کیفیت کارتان بسیار تاثیر گذار می باشد.

  • کیفیت رنگ و تصویر
  • کاغذ چاپ فاکتور
  • استاندارد های چاپ فاکتور

کیفیت رنگ و تصویر

شما در قدم اول باید چاپگری را انتخاب کنید که توانایی چاپ بسیار با کیفیت را داشته باشد تا تصویر واضح و با کیفیتی به شما بدهد، در نتیجه جوهری که در کارتریج شما موجود است باید کیفیت خوب و قابل اعتمادی داشته باشد تا فایل‌ های دیجیتالی به طور صحیح چاپ شوند و رنگ‌ ها به درستی کالیبره شوند.

کاغذ چاپ فاکتور

سرعت چاپ و بازدهی و رنگدانه‌ ها، اگر سطح مناسبی برای چاپ نداشته باشید، اهمیت زیادی ندارند. مراقب هر کاغذ و سندی که قصد دارید چاپ کنید باشید تا به کاهش جنگل‌ زدایی کمک کنید. کاغذ های معمولی برای مکاتبات اداری شما مناسب است، ولی اگر قصد دارید کاغذ و یا سندی را به مدت طولانی نگه‌ دارید باید برای کیفیت کاغذ دقت زیادی داشته‌ باشید و انتخاب کاغذ را به متخصص چاپ بسپارید.

استاندارد های چاپ فاکتور

در این بخش به بررسی معیار های کیفیتی چاپ فاکتور در چاپخانه‌ ها و استاندارد های آن میپردازیم :
استاندارد های سرعت چاپ : وقتی نیاز به چاپ چند ورق فاکتور در طول هفته دارید، در اینجا سرعت اولویت ندارد. اما در یک دفتر نباید مدت زمان طولانی منتظر چاپ و دریافت فاکتور باشید. زمان لازم برای چاپ فاکتور به صورت استاندارد به موارد زیادی مانند : نرم افزار، و نوع چاپ سند بستگی دارد.
کارتریج استاندارد : زمانی که نیاز به خرید کارتریج جدید برای چاپگر‌تان دارید، باید تصمیم بگیرید و انتخاب کنید. یک کارتریج استاندارد بهتر است یا کارتریجی که می تواند صفحات بیشتری را چاپ کند انتخاب کنید و هزینه بیشتری بپردازید. دو کارتریج که در یک چاپگر قرار می گیرند و همچنین اندازه‌ های یکسانی دارند. بازده چاپ این دو کارتریج بسیار با یکدیگر متفاوت می باشد.  یک کارتریج با بازده بالا در حالت متوسط هفت هزار صفحه ولی کارتریج تونر استاندارد، هزار و پانصد صفحه تولید می‌ کند. شما می توانید با صفحات آزمایشی عملکرد کارتریج‌ ها را مشاهده و آن‌ ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + بیست =

پست های مرتبط