راهنمای خرید پرینتر اداری

واقعیت این است که اغلب همه ی ما نیاز داریم چیزی را چاپ کنیم. مثل یک برگه مجوز یا یک سند مالیاتی به همین دلیل شما نیاز به یک چاپگر عالی دارید.

مدل های زیادی هست که میتوانید انتخاب کنید، اما پیدا کردن چاپگر مناسب کار آسانی نیست. و شما باید تحقیق کنید چه چاپگری به کار شما می آید تا بهترین انتخاب برای خرید را داشته باشید.

برخی از پرینتر های جوهرافشان که بسیار ارزان هستند، آنطور که به نظر می‌رسند مقرون به صرفه نیستند. تحقیقات ما نشان داده پولی بابت خرید یک چاپگر می دهید، می‌تواند چندین برابر در هزینه‌ های جوهر در چند سال اول، شما را به خرج بیاندازد. این مورد تا حدی توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از مدل‌های جوهرافشان رضایت پایین تری از کاربران دریافت کرده اند. مخزن چاپگر های جوهر افشان، که کارتریج های گران قیمت را با مخازن جوهر قابل شارژ جایگزین می کنند. مشکلات هزینه جوهر را برطرف می کنند.

از سوی دیگر، چاپگرهای لیزری معمولاً ارزان‌ تر و قابل اعتمادتر می باشند و کاربران رضایت بیشتری دارند. اما این چاپگر ها محدودیت‌ های خود را نیز دارند: گران‌تر هستند، به خصوص اگر بخواهید رنگی چاپ کنید، کیفیت خوبی به شما تحویل نمی دهند.

جوهر افشان یا لیزر ؟

انتخاب بین جوهر افشان و لیزر به انواع اسنادی که برای چاپ نیاز دارید و تعداد دفعات چاپ آنها و همچنین بودجه شما بستگی دارد. در اینجا نقاط قوت و ضعف نسبی هر نوع چاپگر را به شما توضیح میدهیم.

پرینترهای لیزری

اگر فقط اسناد متنی را چاپ می کنید بهترین انتخاب شما چاپگر لیزری است.

چاپگر های لیزری تک رنگ، چاپ های سیاه و سفید را انجام میدهند، که اکثر مصرف کنندگان چاپ های سیاه و سفید میزنند تا هزینه کمتری داشته باشند.

هزینه تونر معمولی برای چاپگر لیزری سیاه و سفید حدود 750 هزار تومن در سال است، در حالی که هزینه جوهر سالانه یک جوهر افشان می تواند پنج برابر بیشتر باشد. پرینترهای لیزری همچنین از نظر سرعت عملکرد بهتری از جوهر افشان دارند و متن سیاه و سفید را با سرعت 9 تا 25 صفحه در دقیقه چاپ می کنند. مزیت دیگر چاپگر های لیزری طبق بررسی نظر کاربران، چاپگرهای لیزری نسبت به جوهرافشان قابل اعتمادتر هستند.

با این حال، اکثر چاپگرهای لیزری در چاپ گرافیکی یا عکس کیفیت خوبی ندارند، اگرچه برخی از مدل‌ های گران‌تر این چاپگر ها عملکرد بهتری دارند. پرینترهای لیزری رنگی گرانترین پرینترها هستند و هزینه تونر این چاپگر ها بالاست.

پرینترهای جوهرافشان

اگر زیاد چاپ نمی کنید و معمولاً ترکیبی از متن و عکس را چاپ می کنید و به خصوص اگر چاپ را رنگی انجام می دهید، ممکن است بهترین گزینه را با یک چاپگر جوهرافشان داشته باشید.

در حالی که خرید جوهر افشان در ابتدا ممکن است ارزان باشد، اما هزینه جوهر می‌تواند بسیار بالا باشد و قیمت کارتریج‌های جوهر بسیار بالاست. چاپگر های جوهر افشان از جوهر های پر هزینه استفاده می کنند تا در طول نگهداری هدهای چاپ را مسدود نشوند، حتی زمانی که چیزی چاپ نمی کنید.

یک چاپگر جوهر افشان که از کارتریج های جوهر استفاده می کنند، می توانند هزینه سالانه ای در حدود 3.500 میلیون تومان یا بیشتر داشته باشند، که در مقایسه با حدود 750 هزار تومان در سال برای چاپگر لیزری بصرفه نمی باشد.

مخزن پرینتر

مخزن چاپگر ها، نسبت به کارتریجی که در چاپگرهای جوهر افشان معمولی استفاده می شوند قیمت بیشتری دارند و به جای مخازن قابل شارژ مجدد با یک بطری جوهر پر می شوند.

همچنین مدل های تانک معمولا قیمت بیشتری دارند، و اغلب با قیمت 15 میلیون تومان یا بیشتر فروخته می‌شوند، اما می‌توانند در طول زمان در هزینه شما صرفه‌جویی کنند.

یک چاپگر جوهر افشان معمولی را می توان با حداقل 7 میلیون تومان خریداری کرد، اما شما به راحتی باید 5 میلیون هزینه جوهر در سال بدهید، در حالی که هزینه جوهر چاپگر مخزن می تواند کمتر از 500 هزار تومان در سال باشد. دیدن اینکه صرفه جویی یک چاپگر مخزن می تواند به سرعت در طی چند سال مالکیت افزایش یابد، سخت نیست.

مخزن چاپگر برای یک کاربر معمولی (کسی که 35 صفحه در ماه چاپ می کند) برای 2 سال کافیست.

مجموعه مدیا پرینت، با بررسی بهترین پرینتر اداری با شما همراه بود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =

پست های مرتبط