چاپ لیبل می‌تواند موفقیت فروش را تضمین کند ؟

هر محصولی که در چاپخانه ها به چاپ می رسد می توانید باعث افزایش فروش و پیشرفت کسب و کار شما بشود، اما آیا لیبل هم می تواند افزایش فروش را تضمین کند ؟

پاسخ این سوال را در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت، با مدیا پرینت همراه باشید.

لیبل چیست ؟

لیبل به همان برچسب نازک و ظریفی گفته می شود که بر روی محصولات برای درج اطلاعات زده می شود.

لیبل ها در جنس، سایز و ابعاد متنوع چاپ می شوند، و طراح لیبل موظف است نسبت به محصولی که قرار است بسته بندی شود، یک لیبل مناسب طراحی و آماده می کند. طراحی یک لیبل از اهمیت بالایی برخوردار است و ما در ادامه این مطلب نحوه طراحی لیبل را به شما توضیح خواهیم داد.

اهمیت طراحی لیبل در فروش بیشتر محصولات

آیا لیبل موفقیت فروش را تضمین می کند ؟

اهمیت برندینگ در کسب و کار ها روز به روز در حال افزایش می باشد و تولید کنندگان به دنبال راه هایی برای افزایش فروش خود هستن و به همین خاطر با کمک لیبل ها اطلاعات مختلفی را درباره آن محصول طراحی و چاپ می کنند.

در هر فروشگاهی اولین چیزی که مخاطب را به یک محصول جذب می کند، لیبل جذاب است و لیبل حکم شناسنامه محصول را دارد، بنابراین طراحی لیبل یکی از مهمترین بخش هایی یک لیبل می باشد.

طراحی زیبا مشتری را ترغیب به خرید محصول می کند. و در نتیجه اولین قدم افزایش فروش داشتن یک لیبل زیبا و جذاب است.

دلایلی که چاپ لیبل می‌تواند موفقیت فروش را تضمین کند

در اولین پاراگراف این مطلب سوالی مطرح شد که بدون پاسخ ماند، آیا چاپ لیبل می تواند موفقیت فروش را تضمین کند ؟

مهم ترین علت افزایش فروش پلمپ بودن محصول است که توسط لیبل حفظ می شود.

مهم ترین بخش یک محصول، بسته بندی با لیبل می باشد که اطلاعتی چون معرفی، لوگو یا نام برند، عکس، شعار تبلیغاتی، امتیازات، تاریخ تولید و انقضا محصول و… را به مشتری ارائه می‌ دهد.

هدف اصلی استفاده از لیبل معرفی یک کالا از محصولات مشابه است که در فروش به شما کمک شایانی می کند.

لیبلی که اطلاعت را در کوتاه ترین زمان ممکن به مشتری میرساند باعث خرید آن نیز می شود.

محصولاتی که بدون لیبل و یا از لیبل نامناسب، استفاده می کنند باعث ایجاد ذهنیت منفی مشتری، در مورد آن محصول می شود و تاثیر منفی دارد. اما یک بسته بندی مناسب به همراه یک لیبل سفارشی جذاب، می تواند باعث دریافت اعتبار و افزایش فروش شما شود.

بیشتر با خصوصیات و کارکرد لیبل آشنا شوید

در ادامه مطلب به بررسی خصوصیات و کارکرد لیبل خواهیم پرداخت.

معرفی برند

لیبل‌ ها یکی از المان‌ های مهم در معرفی نام برند شما هستن و در اصل برند سازی محصول شما می باشند. شکل ظاهری محصول اولین قدم برای فروش آن محسوب می شود. تقریبا تمام وسایل بسته‌ بندی که استفاده می‌ کنیم لیبل مخصوص به خود را دارند. از مواد غذایی تا پوشاک و ابزار آلات و… به زبان ساده تر، لیبل وظیفه معرفی کالا را بر عهده دارد و اطلاعاتی از محصول را برای مشتریان شرح می‌ دهد.

هزینه کم

یکی از روش‌ های کم‌ هزینه در تبلیغات استفاده از لیبل جذاب روی محصولات می باشد. لیبل‌ ها همان‌طور که پر کاربرد هستن، از هزینه‌ های مناسبی نیز برخوردار هستند. قیمت طراحی و چاپ لیبل‌ ها کاملاً به‌ صرفه و مناسب است که این مسئله باعث محبوبیت بیشتر آن‌ ها می شود.

بازاریابی

شما با درج لیبل‌ ها بر روی محصولات یک فروشنده حضوری برای محصولات خود دارید زیرا به خوبی قادر هستند شما را معرفی کنند و لیستی از اطلاعات و ویژگی های مهم محصول را در اختیار مشتری بگذارند.

متمایز

یکی دیگر از مزایای داشتن لیبل سفارشی، این است که می‌تواند محصول شما را از رقبا متمایز کند.

توضیحات

لیبل‌ ها توضیحات مطلوبی را در اختیار مشتری می‌ گذارد.

کد

لیبل‌ های خاص داری ،QR یا بارکد هستند.

مزایای داشتن لیبل

لیبل های مناسب، دارای اطلاعات کاربردی و مفید درباره نحوه استفاده و هشدار ها و احتیاط های لازم هستند که از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری می کنند و استفاده صحیح و درست را به مشتریان آموزش می دهند.

دلیل دیگر داشتن لیبل افزایش فروش می باشد که با داشتن لیبل میتوانید محصول خودتان را ویژه کنید مثل : جایزه، قرعه کشی و … که توجه مشتریان را به محصولتان جلب می کند و استفاده از لیبل می تواند محصولات را از یکدیگر جداسازی کند

چاپ انواع لیبل در چاپ کهن

آیا چاپ لیبل می‌ تواند باعث افزایش فروش شود ؟ این سوالی بود که در این مطلب با دلیل های متنوع به آن اشاره کردیم، امیدوارم با توضیحاتی که دادیم به پاسخی روشن و واضح رسیده باشید.

ما در مجموعه مدیا پرینت در کنار شما هستیم تا بهترین‌ ها را برای برند خود داشته باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + نوزده =

پست های مرتبط