کاتالوگ‌ های چاپی راهنمای کامل برای تمامی کسب‌ و‌ کار ها

اگر شما هم یک کسب و کاری دارید که نیاز دارید محصولات تان را در یک کاتالوگ به نمایش بگذارید تا کاربران بتوانند اطلاعات و کارایی آن محصول را بدانند، کاتالوگ بهترین گزینه شماست.

کاتالوگ چاپ یک راهنمای کامل برای کسب و کار ها به حساب می آید.

کاتالوگ چیست ؟

طراحی و چاپ کاتالوگ یکی از روش‌ های بازاریابی انواع محصولات به حساب می آید و هنوز هم جایگاه خود را حفظ کرده و به عنوان یک روش موثر در بازاریابی کاربرد دارد. برای طراحی یک کاتالوگ حرفه‌ ای حتما باید از نکات و اصول درست در ظراحی پیروی کنید تا یک کاتالوگ ایده آل داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم در مورد کاتالوگ‌ ها و اینکه یک کاتالوگ‌ چگونه می تواند یک راهنمای کامل برای کسب‌ و‌ کار های کوچک و بزرگ باشد را صحبت کنیم.

با ما همراه باشید.

هدف از چاپ کاتالوگ

کاتالوگ یکی از بهترین روش ها برای معرفی کسب و کار شما در بازاریابی و تبلیغات محسوب می شود.

همچنین کاتالوگ ها برای جذب مشتری جدید نیز کاربرد دارد.

 

نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ

در این بخش از مطلب نکات کلیدی در طراحی یک کاتالوگ را بررسی میکنیم :

شناخت و مشخص کردن مخاطب هدف

برای داشتن یک کاتالوگ حرفه ای اولین قدم شما باید شناخت مخاطبین هدف باشد.

شناخت مخاطبین هدف به شما کمک می کند تا شما درک درستی از تمامی مخاطبین خود در هر رده سنی را داشته باشید تا بتوانید یک کاتالوگ با توجه به نیاز و سلیقه مخاطبین خود درست کنید.

انتخاب محصولات و خدمات متناسب با سلیقه مشتری

وقتی مشتریان خود را بشناسید میتوانید تصمیم بگیرید که چه محصولی را تبلیغ و یا معرفی کنید که در این مرحله باید به صورت انتقادی به روش های بازاریابی و تبلیغات خود بنگرید.

همچنین باید میزان محصولات پرفروش خود را بدانید تا بتوانید محصولات و خدمات دقیق تری برای مشتریان خود انتخاب نمایید.

دقت در تولید محتوای کاتالوگ

متن کاتالوگ یکی از مهمترین بخش های یک کاتالوگ محسوب می شود. متن شما به صورت روان و جذاب باشد تا بتوانید محصولات خودتان را به مشتریان معرفی کنید.

در کاتالوگ شما باید به اندازه کافی از متون و نوشته های استفاده نمایید.

همچنین اگر متن شما طولانی هم باشد وقت مشتریان را میگیرد و در نتیجه به متن و نوشته های شما توجه نمی کنند.

داشتن تصاویر جذاب یکی از نکات دیگری است که باید به صورت حرفه ای چاپ شده و شما از تصاویر با کیفیتی نیز استفاده نمایید.

کاتالوگ یک تبلیغات لوکس به حساب می آید، پس تا جای ممکن در انتخاب تصاویر دقت کنید.

نکات طراحی و چاپ کاتالوگ

مقدار محتوایی که تولید می‌ شود نشان دهنده اندازه و تعداد صفحات کاتالوگ است. کاتالوگ های حرفه یک سری نکات دارند که حتما باید به آن ها توجه کنید. همچنین شما باید قبل از چاپ بررسی کنید که ابعاد صفحات و همچنین تعداد صفحات کاتالوگ شما چقدر است و با یک کاتالوگ استاندارد چه تفاوت هایی دارد تا آن را اصلاح نمایید.

در مرحله چاپ باید در نظر داشته باشید که برای چاپ کاتالوگ باید از کاغذ گرماژ بالا و مناسب استفاده کنید. برای چاپ جلد کاتالوگ‌ ها از کاغذ مات و براق با گرماژ بالا استفاده می‌ شود و از کاغذ گلاسه دو رو برای صفحات داخلی کاتالوگ‌ استفاده می‌ شود.
زمانی که می‌ خواهید کاتالوگ را چاپ کنید باید دقت کنید کیفیت چاپ خوب باشد و از اصول مهم چاپ، را رعایت کرده باشید. دستگاه چاپ پنج رنگ کیفیت بالا برای چاپ دارد به شرط اینکه در کاتالوگ، چند رنگ استفاده کنید تا بتوانید از کارایی کامل این دستگاه استفاده کنید.
برای چاپ و طراحی کاتالوگ از تنوع های رنگی زیاد و طرحی خلاقانه استفاده کنید تا هنگامی که مشتری کاتالوگ را می‌بیند جذب محصولات شما شود.

استفاده از کاتالوگ بر اساس استراتژی

یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات، داشتن یک کاتالوگ حرفه‌ ای است. پس باید طراحی کاتالوگ شما کاملا هماهنگ با استراتژی بازاریابی و تبلیغات شما باشد. مثلا رنگ‌ های به کار رفته در کاتالوگ باید کاملا با رنگ‌ های دفتر کار شما هماهنگی داشته باشد و همچنین با بقیه ست اداری نیز هماهنگ باشد.

دریافت بازخورد و بهبود کاتالوگ

همینطور که طراحی یک کاتالوگ حرفه ای باعث افزایش فروش شما می شود ولی متاسفانه طراحی یک کاتالوگ بدون توجه به کاتالوگ ها و بازخورد قبلی باعث داشتن یک کاتالوگ ضعیف می شود. و در صورتی که به نکات و بازخورد ها توجه کنید می توانید یک کاتالوگ ویرایش شده فوقالعاده داشته باشید.

چرا چاپ کاتالوگ برای کسب و کارها کوچک و بزرگ ضرورت دارد ؟

مزایا داشتن کاتالوگ برای کسب و کار های کوچک و بزرگ :

  • کاتالوگ‌ ها شناسنامه محصولات شما هستن و نظم و دقت کار شما را نشان میدهند.
  • امکان در اختیار گذاشتن آموزش و اطلاعات درباره ی محصولات که باعث رضایت مندی مشتریان شما خواهد شد.
  • کاتالوگ‌ ها به نوعی طراحی شده اند که شامل جواب بسیاری از سوالات مشتریان تان خواهند بود و در نتیجه موجب کاهش تماس با بخش پشتیبانی می شود.
  • موجب دیده تر شدن برند شما و جذب مشتریان جدید می شود که چاپ کاتالوگ روشی برای ارائه خدمات پس از فروش می باشد.

سخن پایانی

اگر شما هم قصد دارید که یک کاتالوگ حرفه ای داشته باشید باید طبق اصول درست کاتالوگ خودتان را طراحی کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

همانطور که در قبل گفتیم کاتالوگ ها یک نوع روش بازاریابی و تبلیغات به شمار می روند پس باید برای طراحی و چاپ کاتالوگ تان دقت لازم را داشته باشید تا یک کاتالوگ استاندارد داشته باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 10 =

پست های مرتبط